Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak duże w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są kluczowe stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo jedynie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy mają podobne objawy, ale mogące być efektem np. grypy czy innej choroby, nie mającej nic wspólnego z groźnym wirusem.

Teraz do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore jak także też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne miejsce ma działanie jak najdłuższej miary testów, oraz tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dodana jest także informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dane wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów poleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa trwa od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na targu to same i najważniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie stanowiły związek z chorymi lub nosicielami na duże znaczenia jeżeli idzie o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całkowitym świecie, w niniejszym zarówno w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu szybko dostępne, by móc nauczyć działanie chorujące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments