Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan niezmiennie fascynuje białogłowe swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i ukochanej. Jednak przed wręczeniem takiego prezentu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego zazdrość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, iż jest nieco zbyt młoda dla obdarowującego, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments