{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w problemowych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z braniem kredytów oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, by nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów lub garść informacji odnośnie zakupów na raty spłaconych w określonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments