Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na własne dobre ubarwienie, dosyć często chciane są do uprawy w swoich zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które bierzemy na domowych pupili, no i rybki potrzebują specyficznych powodów do utrzymania dobrej wytrzymałości i zdrowia.

Niezmiernie znaczącym jest, by dostarczyć im jak najnormalniejsze powody do rozwoju – dzięki obecnemu będziemy mogli napawać się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom optymalne powody do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niekorzystne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpadają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta umacnia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów jest szersza, akwarium powinno posiadać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, należącymi do większości ryb labiryntowych, a więc świadczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy stwierdzić, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie być tak zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Jest więc także inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto napisać na chwila roślin, jakie będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy kolejne elementy podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam toż całe powody do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej doskonałej kondycje.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments